Alūksnes muzejam - 60

1959. gada 1. aprīlī pēc Latvijas Dabas un vēstures biedrības Alūksnes nodaļas ierosinājuma un ar Kultūras ministrijas atbalstu Alūksnē tika nodibināts novadpētniecības muzejs. Par tā pirmo direktori kļuva Velta Mūrniece. Muzeja krājuma veidošanai par pamatu izmantoja skolotājas Olgas Lapšes un viņas skolēnu, kā arī LDVB Alūksnes nodaļas aktīvo biedru savāktos materiālus. Par muzeja mājvietu izvēlējās Alūksnes Jauno pili, kuru tolaik sauca par Kultūras pili.

Šogad aprīlī svinam muzeja 60. dzimšanas dienu. Esam iecerējuši muzeja dzimšanas dienas mēnesī realizēt dažādas ieceres, kas stiprinātu muzeju, sniegtu tā darbībai atbalstu nākotnē. Svētku dienā izzinājām muzeja dibināšanas vēsturi un tā darbības pirmsākumus, apciemojot muzeja ilggadējos direktorus Jāni Līci un Viju Miķelsoni, kā arī noliekot ziedus pie muzeja pirmo krājuma priekšmetu sarūpētājas Olgas Lapšes atdusas vietas.

Paldies Jānim Līcim un Vijai Miķelsonei par interesanto stāstījumu un ieguldījumu muzeja darbā un tā vēstures veidošanā!

ALŪKSNES MUZEJS
Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Dizains un izstrāde
Uzgaidiet... loading