Alūksnes tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” izstāde “Caur gadsimtiem un paaudzēm”

18.05.2024
Alūksnes novada muzeja vasaras sezonas izstāžu zālē “Tornītis” aplūkojama Alūksnes tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” izstāde “Caur gadsimtiem un paaudzēm”. Šogad izstādē piedalās četrpadsmit studijas dalībnieki.

Izstādes mērķis ir parādīt un atklāt, kā caur gadsimtiem un paaudzēm tiek saglabātas adīšanas, šūšanas, aušanas, keramikas, rotu, tērpu darināšanas un valkāšanas tradīcijas. Vērtīgi ir arī izzināt, kā no paaudzes uz paaudzi saglabājas tautas tērpi, kādas ir to detaļas un, kā tos var pārveidot.

Arī šogad apmeklētāji varēs apsēsties pie stellēm un iemēģināt aušanas prasmes, lai vieglāk būtu izprast, kā tad rodas skaistie grīdceliņi, lakati un brunči. Mazākie apmeklētāji varēs salikt Alūksnes puses brunču fragmentu puzles spēlē, kā arī veidot dažādus rakstus, aužot ar papīra strēmelītēm.

Katru nedēļas nogali, no piektdienas līdz svētdienai, izstādē varēs sastapt arī kādu no “Kalmes” meistariem. Tāpēc, ja esi sava tautastērpa meklējumos, tad studijas dalībnieces palīdzēs to izvēlēties un izstāstīs, kā to veiksmīgāk komplektēt.

Būtiski, ka izstādē apskatāmos darbus būs iespēja iegādāties!
ALŪKSNES NOVADA MUZEJS

Adrese: Pils iela 74, Alūksne, Alūksnes novads, LV-4301
Tālrunis: +371 64381321
Mob.tālrunis: +371 25665538
E-pasts: [email protected]
Fonta izmērs
Kontrasts
Gaišums
Krāsas
Melnbalts
Lasīt vairāk