Izstādes un ekspozīcijas

Izstādes un ekspozīcijas

31.05.2018
keyboard_arrow_down

19.gs. muižkungu guļamistaba

Muižkungu guļamistaba, veidota no 19.-20. gs. interjera
mēbelēm eklektikas stilā, kas sevī apvieno dažādu stilu
un laikmetu sajaukumu, un bīdermeijera stilā, kas ir
vienkāršota interpretācija ampīra stilam, kur tiek izcelts
koksnes dabīgais skaistums, izturība, praktiskums un
ērtība.

Mēbeles no Jāņa Medmana privātās kolekcijas!

31.05.2018
keyboard_arrow_down

Medību trofeju izstāde

Sezonas izstāžu zālē "Ledus pagrabs" baušķenieka Jāņa Bites ģimenes medību trofejas izstāde!

Vēsturnieki saka, ka medības ir veicinājušas cilvēka evolūciju un smadzeņu attīstību. Mūsdienās medības ir vaļasprieks, aktīvā atpūta brīvā dabā. Viens no mednieku komunikācijas veidiem ar sabiedrību ir medību trofeju izstādes, kurās var uzzināt par Latvijas un ārvalstu mežos esošo savvaļas dzīvnieku populāciju.

Izstādē apskatāmi baušķenieka Jāņa Bites ģimenes savdabīgā medību trofeju privātkolekcija.  Doma ģimenei par medību trofeju izstādes veidošanu radās brīdī, kad 2008. gadā ģimenes īpašumā nonākusi ļoti vērtīga medību trofeju kolekcija, kas piederējusi J. Bites tēva draugam. Mantojumā saņemtajā kolekcijā ir unikālas ārzemēs iegūtas medību trofejas: Amerikas bizonis, kas radniecīgs Eiropas sumbram, Muskusvērsis, savvaļas aitas Mufloni, Ziemeļbrieži, Alnis, kā arī vairākas staltbrieža ragu trofejas.

Jāņa Bites visi ģimenē visi ir mednieki, un visi, izņemot vecāko brāli, pēc profesijas ir vetārsti. Tāpēc izstādi papildina ģimenes medību trofejas, kas iegūtas gan medību laikā, kā, piemēram, staltbrieža ragu trofeja, gan, atrodot dzīvniekus dabā, kuriem vairs nav iespēja palīdzēt. Izstādē var aplūkot lapsas, mežacūkas, zivju gārņa un citu dzīvnieku trofejas.

Izstāde apskatāma līdz 8 . jūlijam.

31.05.2018
keyboard_arrow_down

"Bērnības laiks.Toreiz un tagad"

Sezonas izstāžu zālē "Apaļais tornītis" izstāde „Bērnības laiks. Toreiz un tagad”!

Bērnības laiks ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Mēs visi nākam no bērnības, kur jautri gavilē smieklu zvani, kur saule sirsniņā kāpj un mīlestība maigi apņem bērnus un mājas.

Bērnības atmiņas mūs pavada visu mūžu, mēs taču bieži labprāt atgriežamies savā bērnībā domās, sapņos, jo tas bija mazāk atbildīgs, bezrūpīgāks, brīnumaināks laiks. Taču arī kļūstot pieaugušiem, ir jāsaglabā “savs iekšējais bērns”-  prasme brīnīties, ar interesi un aizrautību ļauties apkārt notiekošajam…

Izstādē “Bērnības laiks. Toreiz un tagad” apskatāmi priekšmeti un lietas, kas raksturo un padara bērnības laiku tik neaizmirstamu un emocijām bagātu. “Izstādē satiekas dažādu paaudžu bērnības lietas”, un mēs varam salīdzināt un apjaust, kā laika gaitā ir mainījusies mūsu sadzīve, kā tā ir modernizējusies, kā ir mainījušās vērtības, bet pāri visam ir bērnības laiks ar atmiņām, liecībām, kuras ir iespēja nodot un parādīt saviem bērniem un mazbērniem.

Izstāde tapusi sadarbībā ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri labprāt dalījās ar savām bērnības lietām un, kuras ir  skatāmas izstādē.

Vēlamies, lai šajā izstādē, katram caur sajūtām un atmiņām, kaut uz mirkli, būtu iespēja aizceļot atpakaļ laikā uz savu bērnības zemi…

Izstāde apskatāma līdz 2. septembrim.

31.05.2018
keyboard_arrow_down

"Rotaļlietu stāsts jeb rotaļlietas ar laiku zobu"

Kolekcionāra Jāņa BITES seno rotaļlietu izstāde
„Rotaļlietu stāsts jeb rotaļlietas ar laika zobu”

Baušķenieks Jānis Bite rotaļlietu kolekcionēšanai pievērsās pirms 7 gadiem, par godu savam pirmdzimtajam dēlam Jēkabam. Kolekcionārs vēlējās dēlam parādīt savas bērnības rotaļlietas, kas izvērtās seno rotaļlietu kolekcionēšanā.

Kolekcija sastāv apmēram no 1500 vienībām, kas atspoguļo rotaļlietas no 1890. – 1991. gadam. Lielāko kolekcijas daļu veido 70. gadu  rotaļlietas, kas noteikti daudzos atmodinās bērnības atmiņas. Rotaļlietas iegādātas gan Latvijā – izsolēs, no privātpersonām, gan arī saņemtas dāvinājumos no citām valstīm.

Jānis Bite rotaļlietas arī restaurē, bet ar to neaizraujas, jo uzskata, ka rotaļlietām, kurām ir redzamas nolietošanas pazīmes ir daudz vērtīgākas. Tas nozīmē, ka rotaļlieta ir bijusi mīļa, interesanta un bērni ar to, labprāt, spēlējušies.

Unikāla šīs kolekcijas sastāvdaļa ir Latvijā ražotās rūpnīcas „Straume” kolekcija, kas pēc kolekcionāra domām ir lielākā šo rotaļlietu privātkolekcija Latvijā mūsdienās.

Izstāde apskatāma līdz 1. jūlijam.

31.05.2018
keyboard_arrow_down

Ilonas Jahimovičas antīko spogulīšu kolekcijas izstāde "Spogulīt, spogulīt..."

 

         Ilona Jahimoviča ir radio žurnāliste, kuras hobijs, jau 20 gadus, ir kolekcionēt vērtīgus un antīkus miniatūras spoguļus, atklātnītes, dažādas figūriņas un priekšmetus, kas paspilgtina un raksturo spogulīšu unikalitāti attiecīgajā laika posmā.

            “Saņēmu dāvanā elegantu, senatnīgu spogulīti ar taurenīti. Pēc kāda laika antikvariātā ievēroju līdzīgu spogulīti. Tā arī sākās šo vērtīgo un dārgo spogulīšu kolekcionēšana jau vairāk kā 20 gadu garumā ” tā I. Jahimoviča.

            Šī izstāde ļauj aplūkot dažādu laiku spogulīšus un novērtēt to interesantos dizaina elementus. Kolekcijā ir spogulīši, kuri pārsteidz ar savu izgatavošanas oriģinalitāti – tie ir iestrādāti gan vēdeklī, gan rotas lietās, gan pūdernīcās, tie ir ne tikai ovāli, bet arī kvadrātveida, trīsstūra formā, rotāti ar emalju, smalkiem zīmējumiem, izšuvumiem, matu šķipsnām, herbārijiem.

            Lai labāk uzsvērtu spogulīšu daudzveidību, žurnāliste izstādē spogulīšus izvietojusi dažādu tēmu kompozīcijās  (piemēram, spogulīši ceļojumiem, Itālijas motīvs, Art deco, Pastorāle u. c.) Ilona Jahimoviča uzskata, ka saistībā ar spoguļiem nav nekā mistiska, spogulis ir kaut kas vairāk nekā tikai priekšmets. Tas bija un vēl joprojām ir neatņemams sievietes aksesuārs, kas spēj viest pašpārliecinātību par sevi. Tas ir ne tikai koķetērijas simbols, bet arī kā paša personīgais tiesnesis, kas liek mums saņemties, kļūt labākām, pieņemt sevi. Kā saka kolekcionāre, ka nav lielākas laimes, kā no rīta pamosties, ieraudzīt savu spoguļattēlu un priecāties par to.

            Izstādi papildina Ilonas Jahimovičas draudzenes Olgas Celigorovas autorlelles.

Izstāde apskatāma līdz 29. jūlijam.

24.02.2017
keyboard_arrow_down

ALŪKSNES RŪPKOMBINĀTS. 1946. – 1963. gads

ALŪKSNES RŪPKOMBINĀTS. 1946. – 1963. gads

16.02.2017
keyboard_arrow_down

GAISMAS PILS UN GAISMAS TĪKLS

GAISMAS PILS UN GAISMAS TĪKLS

16.02.2017
keyboard_arrow_down

ARVĪDA ENDZIŅA GAISMAS DIZAINA IZSTĀDE

ARVĪDA ENDZIŅA GAISMAS DIZAINA IZSTĀDE

02.12.2016
keyboard_arrow_down

"Daudzveidība vienotībā / Diversity & Unity"

Tā ir iespēja iepazīt desmit dažādu valstu – Latvijas, Šveices, Polijas, Nikaragvas, Kostarikas, Zviedrijas, ASV, Turcijas, Vācijas un Nīderlandes tekstilmākslinieku darbus.
Izstāde ir daļa no 5. Rīgas starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles "Tradicionālais un laikmetīgais", kas 2015. gada aprīlī – jūnijā bija skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS. 
Kā dažādas nacionālās kultūras pauž savu identitāti globālajā mērogā un mūsdienu sabiedrībā? Vai tēmas ietvaros iespējams veidot mākslas darbu, kas aktualizētu vai palīdzētu atrisināt laikmeta asākās problēmas sociālā, politiskā un kultūras aspektā? Tie bija galvenie jautājumi, uz kuriem autori centās sniegt atbildes jaunrades procesā.


  1. gada janvārī (datums tiks izziņots) izstādi papildinās kuratores, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītājas Mag. art. Veltas Raudzepas lekcija par Rīgas starptautisko tekstilmākslas triennāļu organizēšanas vēsturi un to dalībnieku radošo sniegumu. Otrs būtisks pasākums izstādes ietvaros ir radošā darbnīca "Pilsētas kartes tekstilmateriālā veidošana", ko vadīs DMDM izglītības programmu kuratore, tekstilmāksliniece Kristīne Šica.


Izstāde apskatāma no 02.12.2016 – 21.01.2017.


Laipni gaidīti!

05.11.2016
keyboard_arrow_down

7. Siguldas Kājnieku pulka mantojums Alūksnē

Tuvojoties Valsts svētkiem, Alūksnes muzejs aicina apmeklēt izstādi "7. Siguldas Kājnieku pulka mantojums Alūksnē", kas sniedz informāciju par pulka izveidošanos un kara gaitām Brīvības cīņu laikā un darbību Alūksnē

  1. gadsimta 20. - 30. gados.Izstādē apskatāmi karavīru tērpi, personīgās lietas un sadzīves priekšmeti no Latvijas Kara muzeja un Alūksnes muzeja krājumiem.Īpaši aicinām izstādi apmeklēt skolēnus, lai veicinātu patriotismu pret savu pilsētu un valsti. Izstādes atklāšana sestdien, 2016. gada 5. novembrī, plkst. 1200
Uzgaidiet... loading