1991.gada barikāžu atceres pasākums

20.01.2019

Svētdien, 20. janvārī plkst. 13:00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē notiks 1991.gada barikāžu atceres pasākums.

Par muzikālu noskaņu parūpēsies Alūksnes Mūzikas skola, savukārt Alūksnes muzejs sadarbībā ar 1991.gada barikāžu muzeju demonstrēs multiplikācijas filmu visai ģimenei "Barikādes".

Tradicionāli ikvienam būs iespēja ieturēties Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas sarūpētajā lauku virtuvē, kā arī blakus kultūras centram degs ugunskuri pie kuriem sildīties un sarunās atcerēties pagātnes notikumus un piedzīvojumus.

Gatavojoties 2021.gadā barikāžu 30 gadadienai, Alūksnes muzejs veido atmiņu videomateriālu, kurā barikāžu dalībnieku un tuvinieku atmiņu stāsti tiks izstāsti video filmā. To prezentēt plānots 2021. gada janvārī, bet darbs jau tiek uzsākts šogad, tāpēc 20. janvārī Alūksnes Kultūras centrā pēc atceres pasākuma ikviens barikāžu dalībnieks tiek aicināts doties uz kultūras centra foajē, kur būs iespēja pie novadnieka Viļņa Blūma uzfilmēt atmiņu stāstus. Līdzi lūgums ņemt fotogrāfijas un citas tā laika liecības, lai izveidotu stāstu par vēsturi, ko paši esam piedzīvojuši, dodot iespēju mūsu bērniem to labāk izprast.

Dalība visā augstāk minētajā ikvienam ir bez maksas. 

 

Uzgaidiet... loading