Interaktīva projekcija Alūksnes muižas parkā (mauzolejā)

04.01.2019

Alūksnes muižas parks ir tīkams apmeklētājiem visos četros gadalaikos. Nāc un vēro!

Parkā ir kāds jaunums - laterna pie norādes zīmēm pirms mauzoleja ir aprīkota ar audioierakstu. Tas trīs valodās aicina apmeklētāju izzināt, ko varētu pastāstīt mauzolejs, bet interaktīvā projekcija mauzolejā no plkst. 10:00 rītā līdz 22:00 vakarā četrās valodās stāsta par Fītinghofu dzimtu, mauzoleju un rada noskaņu uz dažādām pārdomām.

Fītinghofu dzimtas mauzolejs ir viens no Alūksnes muižas parka ievērojamākajiem arhitektūras objektiem. Tas atrodas parka tālākajā austrumu stūrī. Mauzolejs ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas celts 1831. gadā, Paula fon Fītinghofa laikā, pēc arhitekta J. V. Krauzes projekta.

2018.gada vasarā tika veikta Mauzoleja restaurācija Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu programmā "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī ar to saistītos pakalpojumus" projektā "Gaismas ceļš caur gadsimtiem”.

Projekta ietvaros veikta Mauzoleja restaurācija un Alūksnes muižas parka interaktivitāšu koncepcija un projekts. Koncepts balstīts uz parka radītāju Fītinghofu – Šēlu dzimtas gadsimtiem godā turēto ideālu – Izglītot un padarīt pievilcīgus tikumus.

Uzgaidiet... loading