Jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā

13.09.2018

Šajā vasarā arheoloģiskie izrakumi norisinājās Alūksnes Pilssalā pie Livonijas ordeņa pilsdrupu Dienvidu torņa. Arheoloģiskajos izrakumos Alūksnes Pilssalā piedalījās divpadsmit Alūksnes novada jaunieši, kuri vasarā bija izvēlējušies iepazīt arheologa darba ikdienu. Izrakumus vadīja arheologs Uldis Kalējs.

Vieta arheoloģiskajiem izrakumiem bija izraudzīta saskaņā ar to, ka projekta “Gaismas ceļš cauri gadsimtiem” ietvaros uzsākta Livonijas ordeņa pils Dienvidu torņa atjaunošana. Izrakumu gaitā šogad izdevās atklāt vienu no Dienvidu priekšpilī bijušajām celtnēm un tās apkures ierīci – akmens krāvuma krāsni. Izpētes darbos atrastas arī daudz dažādas senlietas: naži, sirpis, vairāki uzpirksteņi, arbaleta bultas gals u.c. Starp atradumiem ir arī dažādas monētas, no kurām vairākas kaltas 17.gs. otrā pusē. Kā interesants atradums izceļams cērtamais ierocis – cirvis.

Ar arheoloģisko izrakumu gaitu un rezultātiem aicinām iepazīties 2018. gada 13. septembrī plkst. 11:30 Alūksnes Pilssalā Eiropas kultūras mantojuma dienām veltītā pasākumā “Marienburgas pils noslēpumi -  jaunākie arheoloģiskie atklājumi Alūksnes Pilssalā“. Ar arheoloģisko darbu gaitu un rezultātiem iepazīstinās arheologi Uldis Kalējs un Uģis Urtāns. Īpaši aicinām 9.-12. klašu skolēnus. Klašu grupas lūdzam pieteikties līdz 12. septembrim pa mob. tālr. 25665538.

Uzgaidiet... loading