Alūksnes muižas parkā atklās atjaunoto Pomonas templi, Katrīnas bļodu un Turku avotu

10.08.2018

10. augustā plkst. 20:00 aicinām uz Alūksnes muižas parka mazo arhitektūras formu - atjaunotā Pomonas tempļa un restaurēto Apaļās strūklakas (Fontāna vai Katrīnas bļodas) un Ovālās strūklakas (Turku avota) atklāšanas pasākumu, kurā baudīsim augusta novakaru mūzikas noskaņā dabas ieskautā mierā, līdzi ņemot pledus, sedziņas, spilventiņus, uz kā atsēsties koncerta laikā.

Ovālo un Apaļo strūklaku, kas saglabājušās savās autentiskajās vietās, restaurēja, pievadīja to darbībai nepieciešamo elektrības nodrošinājumu, kā arī ierīkoja ūdens padevi.

Pilnībā tika atjaunots zudušais Pomonas templis tā vēsturiskajā vietā, kā arī ierīkoti pievadceliņi. Pomonas templis, kas dēvēts arī par Ganiņu paviljonu, ir celts 18. gadsimta otrajā pusē klasicisma stilā. Uz neliela postamenta tempļa iekšienē atradusies romiešu dārzkopības dievietes Pomonas marmora statuja, savukārt uz paviljona kolonnu pārsedzes bijis franču valodā iegravēts teksts, latviskā tulkojumā – “Kas mīl dabu, tas mīl arī tikumu”. Parka arhitektoniski mākslinieciskās un vēsturiskās izpētes rezultātā secināts, ka parka teritorijā esošie pamati, kas iepriekš tika uzskatīti par Pomonas tempļa pamatiem, tomēr nav šai mazajai arhitektūras formai piederīgi, tāpat arī precizēta tempļa vēsturiskā atrašanās vieta. Saskaņā ar atklātā iepirkumu konkursa rezultātiem darbus veica SIA “BŪVFIRMA INBUV”. Būvprojektu izstrādātāja SIA “ARHITEKTA L.ŠMITA DARBNĪCA”.

 

 

Uzgaidiet... loading