Tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres "Senās mežģīnes"

05.07.2018

Alūksnes muzejā no 7. jūlija skatāma tekstilmākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres izstāde "Senās mežģīnes". Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 12. jūlijā plkst. 16:00.

Izstādē «Senās mežģīnes» interesenti varēs iepazīties ar tekstilmākslinieces portreta gleznojumiem, kas papildināti ar senām mežģīnēm. “Biju izlēmusi pārtraukt darboties tekstilmākslā. No iekrātajiem materiāliem jāatbrīvojas, taču, pārskatot mākslinieces Dainas Dagnijas dāvātās senās kokvilnas mežģīnes, sirdī iezagās žēlums. Nē, kaut kas jāizdomā. Stiprināju mežģīnes pie papīra. Bet mežģīņu valkātājas taču ir sievietes. Es gāju vieglāko ceļu, katrai mežģīnei pievienoju portretu un matu sakārtojumu.” stāsta Edīte Pauls-Vīgnere.

Māksliniece atklāj, ka, pašai to negribot, portreti sanākuši līdzīgi dzīvē sastaptiem cilvēkiem, tāpēc māksliniece tiem deva vārdus. Katram portretam dotais vārds ir kā tāda zināma atslēga vai šifrs, kas skatītāju mudina domāt: vai es tādu Annu pazīstu, vai Elizabeti vai Eimiju? Portretos tiešām ir aktrises un dziedātājas. E. Pauls-Vīgnere atzīst, ka viņai tuvākais no portretiem ir Eimija Vainhausa, kurai vienīgajai viņa piemeklējusi melnas mežģīnes. Māksliniece neslēpj, ka ļoti neierasta un īpatnēja bija portretu tapšana. “Tas bija ļoti īpatnējs process. Visas sejas veidoju ar zelta krāsu, tad es veidoju viņām matu frizūras. Tas ir tas laikmetīgais, kas ir šajos portretos, bet tas senatnīgais ir mežģīnēs. Es to šādi esmu apvienojusi. Tā nemanot sanāca 44 portreti,” skaidro E. Pauls-Vīgnere.

Izstāde skatāma līdz 9.septembrim.

Uzgaidiet... loading